Hat-trick Marouanea Fellainija u sedam minuta!

Autor preokreta svog tima

Marouanea Fellainija, nekadašnjeg veznjaka Manchester Uniteda i Evertona evropska fudbalska javnost polako zaboravlja.

To, međutim, ne znači da visoki Belgijanac nema šta ponuditi na fudbalskom terenu. Daleko od toga.

Fallaini je od početka prošle godine član kineskog Shandog Lunenga, a upravo je jutros, po našem vremenu, otvorio novu sezonu kineske Super lige i to hat-trickom.

Snandong je gostovao kod ekipe Dalian Pro i nakon preokreta slavio pobjedu rezultatom 2:3.

Poveli su domaći golom Rondona, nekadašnjeg igrača Newcastlea, WBA i Zenita, u 57. minuti, da bi onda Fellaini stupio na scenu.

Prvo je u 79. minuti glavom na asistenciju Liu Binbina pogodio za 1:1, da bi vrlo brzo postigao dva gotovo identična gola. Moises je bio izvođač kornera, a Fellaini strijelac golova u 83. i 86. minuti za prednost Shandonga od 1:3.

Dakle, Fellaini je uspio doći do hat-tricka u razmaku od samo sedam minuta.

Konačnih 2:3 postavio je Danielson u trećoj minuti sudijske nadoknade.