Hat-trick Sowa za novu pobjedu Fenera

Turska Superliga

Nogometaši Fenerbahčea deklasirali su u gostima Rizespor sa 4:1 u 12. kolu turske Super lige.

Fener nema više prava na kiks, obzirom da vodeći Basaksehir i Bešiktaš imaju po četiri, odnosno šest bodova više.

Stoga je bilo i za očekivati da Fener stigne do nove pobjede na gostovanju kod slabašnog Rizespora.

Moussa Sow je bio junak gostiju iz Istanbula sa tri gola. Sva tri je Sow postigao u u drugoj polovini prvog poluvremena, a prethodno je Rizespor poveo golom Yaakoubija u 17. minuti.

U nastavku meča Chahechouhe je postavio konačnih 4:1, dok je kod Rizespora u 72. minuti isključen Jantscher.