Tome se niko nije nadao
Šok kakav Split i Hrvatska ne pamte! Stigle vijesti koje su na koljena bacile Hajduk
Split je potresla iznenađujuća vijest o potezu mladog Branimira Mlačića koji je bio na korak od potpisa za Inter, ali ono što je napravio je šokiralo čelnike i navijače Hajduka.
Već nekoliko sedmica špekuliše se o tome da Mlačić do kraja januarskog prelaznog roka napušta Hajduk jer je klub iz Splita pristao prodati ovog 18-godišnjeg defanzivca.
Iako je tek ljetos priključen prvoj ekipi Mlačić je uspio za svega šest mjeseci oduševiti svojim igrama koje nisu prošle nezapaženo jer su mnogi klubovi pokazali interes za njega.
Međutim, Hajduk je najviše privukla ponuda Intera jer je klub iz Milana za Mlačića spreman platiti oko pet miliona eura s time da bi ova zarada mogla biti i veća u budućnosti uz određene bonuse.
Hajduk i Inter su ekspresno dogovorili transfer ovog 18-godišnjaka, ali ih je Mlačić potpuno iznenadio porukom da će mu trebati malo vremena za odluku jer on nije toliko siguran želi li ići na Giuseppe Meazzu.
Oglasi
Sve je trajalo nekoliko dana, a iako je Hajduk vršio pritisak na Mlačića da prihvati ponudu na kraju čini se da od toga nema ništa.
Poznati italijanski novinar Matteo Moretto objavio je da je transfer Mlačića iz Hajduka u Inter propao jer mladi igrač ne želi da potpiše za klub iz Milana.
❌ Mlacic-Inter negotiations practically fallen through: player not convinced by the Nerazzurri project. In Italy, Udinese and Como have asked for information.
— INTER TRANSFERS (@EnjoyInter) January 19, 2026
👤 @MatteMoretto pic.twitter.com/Ee4KPO0KdB
Na Poljudu su šokirani odlukom Mlačića da odbije transfer u jedan od najvećih klubova na svijetu zbog čega će ostati bez pozamašne sume novca za koju su vjerovali da je završena stvar.
Međutim, Mlačić ne želi da ide u Inter jer smatra da je za njega prerano da pravi takav korak sa tek 18 godina i šest mjeseci seniorskog fudbala u nogama.
Oglasi
On je voljan da napusti Hajduk kako bi klub zaradio, ali želi da transfer bude u neki tim u kojem već sada može da se nametne i dođe do minutaže, a ne klub u kojem bi sigurno bio rezerva.
Zbog toga Hajduk će morati da razmotri i ostale ponude, a navodno tu najbolje trenutno kotiraju Como i Udinese koji bi također rado vidjeli Mlačića u svojim redovima.
Tlo u Splitu drhti, Hajduk ostaje bez ikone? Marko Livaja spreman uzdrmati Hrvatsku!
Na Poljudu su i dalje u šoku zbog Mlačićeve odluke i sada pokušavaju da s ostalim klubovima pokušajku doći do cifre koju su dogovorili s Interom, ali to će biti teško izvesti.
Pored ponuda s Apenina interes za Mlačića pokazao je i Leipzig, ali ponuda iz Njemačke još uvijek nije stigla na adresu Hajduka.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.