Trenutak kada je Petrović pogodio mrežu Sloge FOTO: HŠK Posušje

Otkrio šta mu je trener Ćorić pri ulasku u igru

Posušje je hit, a mladi Ljubušak jedan od junaka: "Nema euforije, mislimo već na Velež" · Intervju

Samir Mlaćo

U četiri zvanične utakmice u 2024. godini nogometaši Posušja imaju maksimalan učinak.

Prepreke 'padaju' jedna za drugom, a Posušje osvaja brojne simpatije ljubitelja nogometa u našoj zemlji. Pod palicom ambicioznog trenera Denisa Ćorića sve djeluje prelijepo za navijače kluba sa Mokrog Doca, a jučer je upisana nova pobjeda.

Rival Posušju u prvom meču četvrtine finala Kupa naše zemlje bio je FK Sloga Doboj. Na kraju je završilo 3:2, iako su gosti prvi poveli.

Jasno se na početku vidio umor kod igrača Posušja, nije to bilo dobro poluvrijeme za njih, a onda je Ćorić pogledao ka klupi. Nije se libio 'gurnuti' provjerene Karla Kamenara i Zvonimira Begića, ali i mlade Leonarda Petrovića i Andru Babića.

📈🏆 | Pobjeda jučer u prvoj utakmici 1/4 finala Kup-a BiH nad FK Sloga Doboj(3-2). Za 14 dana čeka nas uzvrat u Modriči....

Posted by HŠK Posušje on Wednesday, February 28, 2024

Oni su mu uzvratili na najbolji način. Kamenar je upisao pogodak i asistenciju, a a Petrović i Babić po pogodak. Savršeno za trenera i najbolja nagrada od nogometaša kojima je pružio šansu, odnosno ukazao povjerenje na veoma važnom meču. Polufianle bi bilo zaista veliki trenutak za ovaj klub, ali ima do toga još 'velikih' 90 minuta u Modriči.

Petroviću su ovo bile prve 'ozbiljne' minute ove sezone, a jučerašnju utakmicu nije mogao ni zamisliti na bolji način.

"Jako teška i zahtjevna utakmica. Znamo svi da je Sloga odbrambeno jako dobra momčad, stoje kompaktno u bloku 5-4-1, te je to jako teško probiti. Imaju visoke i fizičke snažne igrače... Mi smo bili malo teški zbog napornog ritma i posljednjeg gostovanja, ali na kraju smo došli do preokreta uz jako dobro zalaganje i svježinu sa klupe", priča 20-godišnjak za SportSport.

Imao je problema sa povredom, pa će mu jučerašnja partija itekako dobro značiti u svakom pogledu.

"Prve minute nakon dužeg perioda u kojem sam bio praktički povrijeđen cijeli prvi dio sezone. Sada sam se vratio i nadam se da je taj period iza mene. Vjerujem da mogu još više napredovati i dobrim igrama pomoći klubu u ostvarivanju što boljih rezultata.

Što se tiče pogotka i pobjede, uvijek postoji nada koja nas sve gura u ostvarenju boljih rezultata i ciljeva, ali ovo nam ne treba stvarati nikakvu euforiju. Već za vikend je nova utakmica".

Šansu je dobio u 54. minuti, a postigao pogodak već deset minuta kasnije. Pitali smo ga šta mu je rekao šef Ćorić rekao kada je trebao da uđe u igru.

"Rekao je da ulazim, da dam sve od sebe i da će me ako budem pravi to sigurno nagraditi. Tako je i bilo".

Povratak Denisa Ćorića donio je pozitivne vjetrove na Mokri Dolac. Prepoznali su to svi, a posebno nogometaši. Oni mlađi su svjesni da je Ćorić trener koji se ne libi 'gurnuti' ih u svakom trenutku, te im pružiti priliku i povjerenje.

"Od početka šef ima jako odbor odnos sa igračima, a mi mu svi vraćamo dobrim igrama i dobrim rezultatima. Jako dobro nas je posložio. Priliku daje i mlađim igračima, nadam se da će tako i nastaviti jer je to jako bitno za naš rast i razvoj".

Već u nedjelju na Mokri Dolac stiže Velež. Očekuju se ispunjene tribine i kvalitetna predstava.

"Da, već nova teška utakmica. Igramo protiv jako dobre ekipe Veleža, ali mi moramo gledati sebe, te se dobro pripremiti za njihove dobre, ali i loše strane. Siguran sam da ako budemo kao u zadnjih par utakmica, te uz podršku navijača, da dobar rezultat neće izostati".

Dobro se snašao u Posušju, poznaje sredinu, rođeni je Ljubušak.

"Snašao sam se jako dobro. Skoro sam pa domaći igrač, tu sam iz Ljubuškog, blizu mi je. Jako zdrava sredina gdje su ljudi jako realni i daju veliku podršku svakom igraču bez velikog pritiska, što je naravno jako bitno", dodao je na kraju razgovora za SportSport član HŠK Posušje Leonardo Petrović, jedan od junaka jučerašnje pobjede u Kupu BiH.