Huesca golom u 98. minuti ostvarila veliku pobjedu protiv Seville
Sevilla je nakon ove utakmice ostala na šestom mjestu sa 37 bodova, dok je Huesca posljednja na tabeli sa samo 22 osvojenih bodova.

Ostvarili veliku pobjedu

E. Oštraković
Teme:

Huesca je danas na domaćem terenu, u okviru 26. kola prvenstva Španije, ostvarila veliku pobjedu protiv Seville, rezultatom 2:1.

Gosti su u ovu utakmicu ušli kao veliki favoriti, ali nisu uspjeli da ostvare pobjedu.

Huesca je povela već na samom otvaranju susreta. Juanpi je u 7. minuti doveo domaće u vodstvo. Sevilla je bila dosta opasniji tim nakon toga ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaći su se bazirali na odbranu svoga gola, i to im je uspijevalo sve do 79. minute kada je Ben Yedder sa bijele tačke donio izjednačenje gostima. Kada je El Haddadi postigao gol činilo se da će Sevilla upisati pobjedu, ali je njegov gol poništen nakon upotrebe VAR-a. Ipak, pobjedu domaćoj ekipi donosi Avila u 98. minuti, sjajnim golom sa vrha šesnaesterca.