Ibraković i Kapfenberg se ne šale: Preuzeli vrh tabele

Nova pobjeda

Fudbaleri Ibrakovićevog Kapfenberga preuzeli su vrh austrijske 2. lige.

Oni su danas na domaćem terenu upisali i četvrtu pobjedu u novoj sezoni, a slavili su protiv Wattensa sa visokih 3:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo sa miroljubljivih 0:0. Ipak, u nastavku meča izabranici Abdulaha Ibrakovića naprosto su pregazili protivnika i to za svega 14 minuta.

Prvo je Elias pogodio za 1:0, da bi Joao Victor golovima u 85. i 88. minuti postavio konačnih 3:0 i nova tri boda za svoju ekipu.

Kapfenberg nakon pet kola ima četiri pobjede i jedan remi te drže prvu poziciju skupa sa Lieferingom koji ima isti broj bodova, ali slabiju gol razliku.