Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić pokazao se u pripremnim utakmicama kao najbolji igrač splitskog Hajduka.
Dolaskom Rumuna Cernata na Poljud, koji igra na mjestu našeg reprezentativca, konkurencija u veznom redu Hajduka se povećala. To je, međutim, dodatno motivisalo našeg reprezentativca.
“Mogu govoriti samo u svoje ime. Želim igrati najbolje što znam, zbog sebe i momčadi. Kamo sreće da i Cernat bude u velikoj formi, to će biti najbolje za cijelu momčad”, kazao je Ibričić za Sportske novosti.
”Možda me malo motivisao, ali ako smo pravi, onda sigurno možemo obojica igrati u početnoj postavi. Ne vidim tu nikakvog problema. Međutim, moram naglasiti da nikada nisam mislio kako Cernat dolazi kao moja zamjena. Da će on meni uzeti mjesto. Znao sam da imam svoju poziciju, a svaki dolazak kvalitetnog igrača u vezni red veliki je motiv za sve prvotimce. Ali, ovoljetnim igrama potvrdio sam da prošle sezone nisam slučajno bio jedan od najboljih među Bijelima. Osim toga, dobro sam se odmorio ovog ljeta i jedva sam dočekao početak priprema. Odlično se osjećam i zato sam u pravo vrijeme dostigao formu”.
Naredne sezone Ibričić neće morati igrati napadača u Hajduku i više će vremena moći provesti na svojoj prirodnoj poziciji ofanzivnog veznog. A o tome gdje bi volio nastaviti karijeru nakon odlaska sa Poljuda, Ibričić kaže:
“Svakom je igraču san otići u klub iz Liga petice, a moj san su Španija i Njemačka. Međutim, potpuno sam koncentisan na Hajduk. Da me sada Džeko pozove rekao bih mu “prijatelju, dolazim dogodine, daj da uzmem naslov prvaka u Splitu”. To mi je zaista velika želja. Uostalom, i Hajduk ima svoju cijenu u evropskim okvirima i na Poljudu mogu još mnogo napredovati”, zaključio je Ibričić.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.