GOŠK i Igman odigrali svoje mečeve: Jedan klub je već zakoračio u Premijer ligu!

Još su četiri kola do kraja

Kada je u pitanju borba za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, 25. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine nije nam donijelo promjenu na prvoj poziciji.

GOŠK je remizirao kod Goražda 1:1. Nakon prvog poluvremena koje je bolje otvorilo Goražde, a zatvorio GOŠK, Bošković je bio strijelac vodećeg gola u 56. minuti.

Ipak, domaći su uspjeli stići do izjednačenja u finišu susreta i polako gase snove GOŠK-a o Premijer ligi. U 88. minuti je strijelac iz penala bio Hrelja.

Igman je u gostima kod Tomislava slavio s 1:2. Hrelja je utakmicu otvorio stativom, da bi Hreljić u 14. minuti donio vodstvo gostima iz Konjica poslije jednog prekida.

Drljević pravi penal u 35. minuti koji realizuje Banović za izjednačenje na 1:1.

Drugo poluvrijeme prvo donosi sjajnu šansu za domaće kada je izostala realizacija u šansi tri na jedan, a nakon toga gosti pogađaju po drugi put okvir gola - ovaj put se zatresla prečka golmana Galića no rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute.

Penal je dobio Igman, a Kašić uz dosta sreće pogađa za konačnih 1:2 i velika tri boda svog tima.

Do kraja meča je i Tomislav uz buru protesta tražio penal, ali se sudija Poprženović nije oglasio.

Spomenimo i to da je golom Rudar s 0:2 slavio u Hadžićima kod Radnika. Strijelci su bili Čehajić u prvom i Bešić u drugom poluvremenu.

Igman ostaje prvi s 55 poena nakon ove pobjede, a drugi je GOŠK koji s 51 polako gubi korak i pet kola prije kraja će mnogo zavisiti od toga šta će uraditi Igman i trebat će im najmanje dva kiksa direktnog rivala u borbi za Premijer ligu.