GOŠK i Igman odigrali svoje mečeve: Jedan klub je već zakoračio u Premijer ligu!

Još su četiri kola do kraja

E. Ganibegović

Kada je u pitanju borba za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, 25. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine nije nam donijelo promjenu na prvoj poziciji.

GOŠK je remizirao kod Goražda 1:1. Nakon prvog poluvremena koje je bolje otvorilo Goražde, a zatvorio GOŠK, Bošković je bio strijelac vodećeg gola u 56. minuti.

Ipak, domaći su uspjeli stići do izjednačenja u finišu susreta i polako gase snove GOŠK-a o Premijer ligi. U 88. minuti je strijelac iz penala bio Hrelja.

Igman je u gostima kod Tomislava slavio s 1:2. Hrelja je utakmicu otvorio stativom, da bi Hreljić u 14. minuti donio vodstvo gostima iz Konjica poslije jednog prekida.

Drljević pravi penal u 35. minuti koji realizuje Banović za izjednačenje na 1:1.

Drugo poluvrijeme prvo donosi sjajnu šansu za domaće kada je izostala realizacija u šansi tri na jedan, a nakon toga gosti pogađaju po drugi put okvir gola - ovaj put se zatresla prečka golmana Galića no rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute.

Penal je dobio Igman, a Kašić uz dosta sreće pogađa za konačnih 1:2 i velika tri boda svog tima.

Do kraja meča je i Tomislav uz buru protesta tražio penal, ali se sudija Poprženović nije oglasio.

Spomenimo i to da je golom Rudar s 0:2 slavio u Hadžićima kod Radnika. Strijelci su bili Čehajić u prvom i Bešić u drugom poluvremenu.

Igman ostaje prvi s 55 poena nakon ove pobjede, a drugi je GOŠK koji s 51 polako gubi korak i pet kola prije kraja će mnogo zavisiti od toga šta će uraditi Igman i trebat će im najmanje dva kiksa direktnog rivala u borbi za Premijer ligu.

Prva liga FBiH, 25. kolo:

Goražde - GOŠK 1:1

FK Goražde: Ćulov, Antić, Bešić, Dučić, Šero, Hrelja, Jolović, Salanović, Karić, Đuderija, Islamagić.

NK GOŠK: Bobić, Džidić, Vranjić, Tipurić, Peko, Vego, Nižić, Romario, Bošković, Glibo, Haračić.

Tomislav - Igman 1:2

HNK Tomislav: Galić, Ćerdić, Kovačević, Ćurčić, Banović, Stanić, Bandić, N. Šiško, B. Šiško, Križanac, Tiro.

FK Igman: Ćeman, Duraković, Hreljić, Drljević, Kašić, Hrelja, Hebibović, Velić, Ćubara, Alagić, Blagojević.

Radnik - Rudar 0:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Radnik: Mujezinović, Kovačević, Ramić, Šehić, Kazić, Jašarević, Rizvo, Sadiković Elvis, Jusupović, Dervišagić, Sadiković Enis.

FK Rudar: Abdulahović, Bešić, Goralija, Duraković, Goga, Čehajić, Hrustanbegović, Husagić, Husović, Džafić, Kobilica.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Igman Konjic Moje Teme

vence
Igmanu trebaju pobjede kuci i jedan remi GOŠK-a do kraja i u Premier ligi su. Čestitke!