Inter jedva s dva igrača više protiv Lazija

Inter slavio

Fudbaleri Intera savladali su kao gosti Lazio (2:1) u derbi susretu 35. kola italijanske Serie A.

Dosta uzbuđenja donio je meč velikih rivala na Olimpicu, a nešto bolje u meč ulaze domaći fudbaleri.

Igrala se osma minuta susreta kada Antonio Candreva koristi asistenciju Andersona, te postiže gol za vodstvo od 1:0.

U 24. minuti Lazio ostaje s igračem manje. Mauricio je isključen, a samo dvije minute kasnije Hernanes iz slobodnog udarca pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nastavak donosi ponovo dosta uzbuđenja.

Prvo je Lazio ostao bez još jednog igrača. Isključen je golman Federico Marchetti, ali rezervni golman Etrit Berisha brani udarac Maura Icardija.

Međutim, dva igrača više su bila prevelika prednost. Hernanes je uspio u 84. minuti postigne gol za pobjedu Intera od 2:1.