Inter slavio protiv Lazija i plasirao se u finale italijanskog Superkupa
Inter ima šansu da tri puta u nizu osvojio Superkup.

Rutinska pobjeda

E. Ganibegović

Inter je večeras u Saudijskoj Arabiji rezultatom 3:0 slavio protiv Lazija i plasirao se u finale Superkupa gdje će igrati protiv Napolija.

Thuram je promašio u uvodu dvije velike šanse, ali se iskupio u 17. minuti i pogodio za 1:0 vodstvo Intera.

Iz prvog poluvremena još vrijedi izdvojiti pokušaj Barelle. Potegao je u 36. minuti i pogodio prečku.

Na samom otvaradnju drugog dijela Inter dobija penal. Siguran realizator je bio turski veznjak, Hakan Calhanoglu.

Ponovo se prečka Lazija tresla u 56. minuti. Ovaj put ju je pogodio Lautaro Martinez.

Umjesto Barelle je u 66. minuti ušao Frattesi i dvadesetak minuta kasnije postavio konačnih 3:0.

Ciro Imobbile je samo par minuta kasnije postigao utješni pogodak za Lazio, no on je poništen nakon pregleda VAR-a.

Inter će tako imati šansu da treći put u nizu osvoji italijanski Superkup. Finale će igrati protiv Napolija koji je izbacio Fiorentinu.

Finale će se igrati 22. januara na KSI stadionu u Saudijskoj Arabiji i vidjet ćemo ko će biti bolji.

Podsjetimo, član Intera je prošle dvije sezone bio i Edin Džeko, te se i u njegovoj kolekciji nalaze dvije zlatne medalje.