Inter na Olimpicu potopio Romu

Igrači Intera su još jednom pokazali da je ova sezona "rezervirana" za njih, pa su u sat vremena igre riješili pitanje pobjednika u duelu sa Romom na Olimpicu.

Derbi 7. kola Serije A pripao je ubjedljivo gostima iz Milana. Inter je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice i sada imaju 16 bodova, dva boda više od drugoplasiranih Udinesea, Catanie i Napolija.
"Plavo-crni" su već u 6. minuti poveli a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović. Duga lopta Maicona koja pronalazi Ibrahimovića, a ovaj sa desne strane iskosa dolazi sam pred Donija koji je već istrčao sa svog gola i u pravom stilu Zlatan ga prebacuje i donosi svom klubu rano vodstvo.
Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao pa je trener Rome Luciano Spalleti na poluvremenu imao šta reći svojim igračima.

AS Roma - Inter 0:4
AS Roma: Doni, Cicinho, Loria, Juan, Risse - De Rossi, Taddei, Aquilani, Perrotta, Totti - Vučinić.
Inter: Julio Cesar, Zanetti, Chivu, Cordoba, Maicon - Cambiasso, Stanković, Muntari, Quaresma, Obinna - Ibrahimović.
I na samom početku drugog poluvremena Inter je već imao sigurnih 0:2 a strijelac je ponovo bio Zlatan Ibrahimović. Švedski reprezentativac je odlično prošao pored Cicinha i Juana te jakim šutem pogodio mrežu Rome. Doni je ponovo bio nemoćan i morao je vaditi loptu iz vlastite mreže. Igrači Rome nisu ni slutili kakav će ih poraz na kraju spopati. Dejan Stanković je u 54. minuti pogodio za 0:3, a fantastičnim udercem visoki poraz Romi donio je Obinna u 56. minuti.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, pravo razočaranje Rome i nova odlična predstava Mournihovog Intera koji se već sada polako odvaja od ostalih momčadi Serije A.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: