Italija se očekivano poigrala sa San Marinom
Foto - EPA

Uvjerljiv trijumf

Fudbalska reprezentacija Italije pobijedila je večeras u prijateljskoj utakmici San Marino rezultatom 7:0.

Ekipa Roberta Mancinija očekivano je lagano stigla do pobjede protiv slabašnog protivnika, ali su poprilično dugo čekali na prvi gol.

Odbrana San Marina probijena je u 31. minuti. Federico Bernardeschi zabio je lijep gol za 1:0.

Tri minute kasnije bilo je 2:0. Defanzivac Sassuola Gianmarco Ferrari zabija pogodak nakon prekida za sigurno vodstvo Azzurra.

U nastavku još pet golova u mreži slabašnog San Marina. Politano samo što je ušao u igru zabija za 3:0 u 49. minuti.

Na 4:0 rezultat je povećao Belotti u 67. minuti samo četiri minute po ulasku u igru a zatim je osam minuta kasnije za 5:0 zabio Matteo Pessina.

Politano je u 77. minuti postigao svoj drugi gol večeras za 6:0, a Pessina u 87. minuti postavlja konačnih 7:0.

Roberto Mancini je u ovom sastavu počeo meč:

Cragno, Biraghi, Ferrari, Mancini, Toloi, Pessina, Cristante, Castrovilli, Bernardeschi, Grifo, Kean.

Podsjetimo, Euro se igra od 11. juna do 11. jula ove godine, a Italija će biti jedan od domaćina i svoje utakmice će igrati na stadionu Olimpico u Rimu.

Protivnici Azzurrima bit će Turska, Vels i Švicarska.