
Zabrljao je
Piksijeva uzdanica ide na hlađenje, uradio nedopustivo - Cijela ga Srbija više ne želi gledati
Srpski veznjak Ivan Ilić bio je starter u posljednje dvije utakmice reprezentacije Srbije, protiv Latvije u Rigi i Engleske na Marakani. Selektor Dragan Stojković Piksi dao mu je 143 minute u tim duelima, tako da je jasno da itekako računa na 24-godišnjaka.
Ilić je protiv Latvije igrao na poziciji centralnog veznog i bio solidan u 1:0 pobjedi, ali dosta bezidejan u potopu od Engleske (0:5), kada je zaigrao kao ofanzivni vezni.
I dok mu Piksi daje podršku i potpuno mu vjeruje, što govore i ti nastupi, u Torinu za njega jako teški dani. Sklonjen je iz prvog tima, a Tuttosport piše da je to zbog njegovog ponašanja izvan terena.
Trener ga je otpisao za utakmicu s Parmom u ponedjeljak navečer, a samo on na šta je razlog.
Isti izvori podsjećaju da Iliću ovo nije prvi put da ulazi u sličan problem. Tuttosport dodaje da je sličnih ispada bilo i dok je na klupi sjedio bivši trener Paulo Vanoli, kao i da je prethodno odnos sa Ivanom Jurićem, koji ga je i doveo u Torinu, postepeno blijedio.
Oglasi
U Torinu su u januaru pokušavali da prodaju 24-godišnjeg Srbina, ali je on odbio odlazak u moskovski Spartak, a početkom nove sezone odigrao je samo tri meča.
Iako je imao dosta problema s povredama, Piksi mu je davao priliku i to je frustriralo srpsku javnost. Iako ga nije bilo dugo u reprezentaciji, odmah je postao starter ranije ovog mjeseca.
U Srbiji smatraju da Ilić nema kvalitet i da ga Piksi iz nekog razloga gura, iako je puno bolje rješenje Atalantin Lazar Samardžić.
Ostaje da se vidi šta Piksi planira za utakmicu sa Albanijom u Leskovcu za osam dana, kada bi se mogla odrediti sudbina kvalifikacija za SP za Orlove, ali i sudbina samog Piksija na klupi nacionalnog tima.
Srbija trenutno ima bod manje od drugoplasirane Albanije, doduše i utakmicu manje, ali jasno da bi eventualni neuspjeh doveo ovaj tim u jako tešku situaciju.
U narednim bi danima Stojković trebao da objavi spisak igrača i bit će zanimljivo vidjeti na koga će ili bolje rečeno na koga neće računati.
Neki priželjkuju izvinjenje Sergeju Milinković-Saviću i njegov povratak u reprezentaciju, ali to se po svemu sudeći neće desiti.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.