Izabranice Samire Hurem doživjele još jedan težak poraz u Zenici

Danska slavila sa 3:0

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Danske sa 3:0.

Izabranice Samire Hurem doživjele su danas novi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a ovaj put bolje od naše ekipe bile su igračice Danske.

Dankinje su u Trening centru u Zenici slavile sa 3:0 i došli su lagano do pobjede protiv naše selekcije.

Gošće su do prednosti stigle već u prvoj minuti utakmice kada je mrežu naše reprezentacije zatresla Kuhl. To je bio jasan pokazatelj da našu selekciju ponovo očekuje dan za zaborav.

Do drugog gola reprezentacija Danske stiže u 14. minuti, a u listu strijelaca upisala se Bruun.

U nastavku meča ekipa Danske čuvala je prednost, dok se naša selekcija pokušavala vratiti u meč, ali nažalost nismo uspjeli da dođemo do gola na današnjem meču.

Stvari u ovoj utakmici bile su riješene u 81. minuti, a tačku na ovaj susret stavila je Snerle koja je postavila konačnih 3:0.

Danska je prva u našoj grupi s maksimalnih 15 bodova iz pet utakmica, dok je Bosna i Hercegovina pretposljednja sa samo jednim osvojenim bodom i gol razlikom od 4:20. Gora od nas samo je ekipa Azerbejdžana koja je posljednja bez bodova i utakmicom manje.

Kvalifikacije za SP, 5. kolo:

BiH - Danska 0:3

BiH: E. Hasanbegović, Kamerić, Bojanić, Nikolić, M. Hasanbegović, Kapetanović, Spasojević, Koprena, Milinković, Gačanica, Jelčić.

Danska: Christensen, Veje, Pedersen, Sevcke, Thomsen, Junge-Pedersen, Kuhl, Svava, Troelsgaard, Larsen, Bruun.

Komentari (6)

Shzlo,eto ti znas koje patriota a ko ne,bagro jedna ebem i tebe i hurem.vi stalno optuzujete ko nije sa vama i ko ne razmislja kao vi.te medije sto si naveo su svjetlo na kraju tunela,posebno face tv,sretan dan drzavnosti

enko

Fakat idiotski naslov! Danska je jedna od najboljih, ako ne i daleko najbolja selekcija na svijetu u zenskom fudbalu.Izgubiti odnjih»samo» sa 0:3 je «dobar rezultat» i za njihove najvece konkurente- norvezanke, a kamoli za nas.Ali ovi negativni,»bombasticni» naslovi, koji od nas prave bijedu, slabice, jadnike- mi pocinju zestoko sjedati na onu stvar! Na ovim steanicama se u superlativima pise iskljucivo o Srbiji i Hrvatskoj, a o BiH-sto gore.Svi podlegli uticaju crnogorskog mafijaskog medija i lobija (Avaz, Fake TV, TV BiH i slicne).Fuj, hebem ti debilski mentalitet i nedostatak samopostovanja i nacinalne svijesti!

shzlo

Drug kvalitet je jasno bolji kod dankinja ali daj neki pas pa dva pasa ne moras zabiti ali citav mec je izbij nabij .i ne bi se slozio da su daleko najboljee,,pa tek 15tu su na fifinoj ljestvici

user1597698961

Vjeruj mi da jesu.Razmonturase nedavno Norvesku.Oni cesto igraju prijateljske.A to sto kazes stoji ali su one tehnicki tako dobre, mislim da bi ih pola mogle igrati sa muskim:) Nemamo mi taj kvalitet, Dankinje i inace svi Skandinavci vazda trce, nabijaju kondicuju ko kad u tim vuko****nama ni sunca nema sad.Tako i Finci u fudbalu.Znanje i tehnika nula ali zato trce.....a nasima je to najveca prepreka.Jednoatavno ti Dankinje ne daju da razvijes svoju igru, bas tom trkom...kondicija....

shzlo

Ma dobro u odnosu na nas ,prejake su za nas rekoh dole pola ih s mskima moze igrati,jake cure snazne,iskreno jace od polovine muskarafq fudbalera,,,ali njih je spanija nedavno razbila ,samo im sut dopustila,,norveska ih zadnja dva meca dobila,alibu odnosy ja nas su nerealno jake,ali ne trazimo pobjedu,nego poneki pas.. Cura 4 i 11 u odbrani nestvarno jake,brze tehncki potkovane,naprijed isti tako ,pretrcaju nase s pola snage kad je 1 na 1 situacija

Ma hurem je amaterka teskaa,,milenu nikolic stavljabu odbranu koja je napadacica bayer leverkusena i koja je u zadnjih 7meceva zabila 6golova i onanigra odbranu,a naprijed mlada jelcic sama,pa ne moze sama protiv 3igracice,,pa sofija krajsumovic ni minute ,a trebale su od prve i jelcic i krajsumovuc pa mozda bi i neki sut bio neki pas,ovako njih 10u sesnaestercu,samo nabij izbij i svaki minut je napad danske,,ogromna je razlika u kvaliteti ali daj bar neki pas ali je nemoguce to bilo kad ih je 7u odbrani a samo 2 sredina i jedna u napadu koja nema sta traziti sama... Dankinje su odlicna ekipa stoperke broj 4 i 11 su vrjunske,pa njih pola muskarca ne bi proslo,brzw cure jake snazne,,kod nas melisa hasanbegovic ponovo dobra stoperka ,jaka cvrsta.. Uvela onu Grebenar ne zna nistaa ,hurem otkaz!!!