Jajalo 'pocrvenio' u gostujućem porazu Udinesea

Serija A, 13. kolo

Fudbaleri Sampdorije pobijedili su večeras na domaćem terenu Udinese sa 2:1 u susretu 13. kola Serije A.

Gosti iz Udina poveli su na ovom meču preko Nestorevskog, ali onda je uslijedio preokret domaćih.

Prvo je u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena za izjednačenje pogodio Gabbiadini, da bi 16 minuta prije kraja susreta pobjedu Sampdoriji donio Ramirez s bijele tačke.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, u 51. minuti susreta tako da je Udinese do kraja meča igrao s desetoricom.

Nakon ovog poraza Udinese je ostao na 13. poziciji sa 14 osvojenih bodova, dok je Sampdorija tri mjesta ispod sa dva boda manje.