Japan prvi izborio polufinale

Olimpijski nogometni turnir

Japan je u prvom susretu četvrtfinala olimpijskog nogometnog turnira s lakoćom savladao Egipat i prošao u polufinale.

Samuraji su poveli u 14. minuti golom Kensukea Nagaija, koji je iskoristio grešku protivničke odbrane nakon što ga je jedan od sugirača proigrao sa strane.

Egipćanima je posao da se vrate otežao Saadeldin Saad, koji je u 41. minuti dobio izravan crveni karton. S igračem više su Japanci u nastavku postigli još dva gola.

U 78. minuti Maya Yoshida glavom pogađa za 2:0, a na isti način je pet minuta kasnije pogodio i Yuki Otsu, postavivši konačan rezultat.

U polufinalu će Japan igrati s boljim iz kasnijeg susreta Senegala i Meksika.