Želja Dijamant, ali Dijamant košta...

Jesu li Arsenal i Liverpool u mogućnosti dovesti Džeku?

Edmir Škorić

Edin Džeko svojim golovima redovno spašava Manchester City, iako je rijetko kad uvršten u sastav od prve minute.

Roberto Mancini, i pored činjenice da Džeko svojim golovima drži City u  vrhu Premiershipa, inzistira na tome da bh. reprezentativac ulazi s klupe, a od prve minute, uglavnom, priliku daje Argentincima Sergiju Aguero i Carlosu Tevezu.

 

Stoga se često Džeko u medijima provlači u kontekstu drugih klubova, a u posljednje vrijeme sve je "bliži" Londonu, obzirom da ga Arsenal želi dovesti u svoje redove. 

 

Arsene Wenger ima dobar roster, ali izostaju rezultati. Nije pogodio s kupovinom Olivera Girouda iz Montpelliera, pa navodno ne želi napraviti još jedan promašaj. Stoga su na Emiratesu spremni dobro investirati u novog napadača.

 

Njihova akvicizija mogao bi biti Napolijev golgeter Edinson Cavani, za koga bi Francuz bio spreman izdvojiti i 30 miliona funti, ali u opticaju je i Dijamant... Osim Arsenala, Sky Sports navodi da je i Liverpool spreman dovesti Džeku, koji bi zajedno sa Luisom Suarezom "pokorio Otok".

Potražite više informacija na temu Premier league:

 

Naravno, puno je raznih špekulacija, ali već u januaru moglo bi doći do transfera. Ništa nije isključeno makar i City i Džeko tvrdili da su sretni zajedno. Na potezu su Arsenalovi i Liverpoolovi vlasnici. Pitanje je mogu li, osim novca kojim bi isplatiti odštetu za ugovor Džeke, ispoštovati visinu njegovih primanja na Etihadu. Sačekajmo još malo...

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Liverpool Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti