Juniori Borca u dva meča primili pet pogodaka i oprostili se od Evrope

Izraelci su mnogo jača ekipa

S. Mlaćo
Juniori FK Borac Banja Luka oprostili su se od kvalifikacija za UEFA Omladinske Lige prvaka.

Rival osvajaču Omladinske Premijer lige naše zemlje bio je izraelski prvak Ashdod koji je slavio sa ukupnih 5:0, a večeras je bilo 3:0.

U prvom meču bilo je 2:0 za Ashdod i jasno je bilo da bh. tim čeka težak posao u revanšu.

Tako je i bilo. U Modriči su gosti ponovo odigrali kvalitetan meč i slavili.

Poveli su golom Mucha sa 11 metara. Njegov udarac odbranio je golman Borca, no lopta se odbila isto nogometu na nogu i gosti su poveli.

U sudijskoj nadoknadi dva gola u mreži Banjalučana. Abergel je u drugoj minuti sudijski nadoknade pogodio za 0:2, da bi u petoj minuti sudijske nadoknade isti igrač pogodio za 0:3.

Juniori Borca tako su završili svoj nastup u Evropi.

Očekivalo se da će pružiti mnogo jači otpor, no nisu uspjeli.

FK Borac  U-19 – Ashdod U-19 0:3

FK Borac: Vojvodić, Beuk, Bogdanić, Damjanić, Makarić, Moconja, Nikolić, Radović, Šarić, Sušić i Žuljević.

Ashdod U-19: Arikha, Abergel, Belifante, Edri, Getahun, Mucha, Ohayon, Sasson, Suissa, Yesilirmak, Yusupov.