Juniori Slobode u prvoj utakmici polufinala Omladinskog kupa BiH slavili u Banja Luci
Mladi nogometaši Slobode ovom pobjedom stekli su veliku prednost pred uzvratnu utakmicu koja će biti odigrana 24. aprila na pomoćnom terenu stadiona Tušanj.

Iako su dva puta gubili

E. Oštraković

Jučer je odigrana utakmica polufinala Omladinskog kupa BiH, a tuzlanska Sloboda ostvarila je pobjedu na gostovanju kod Borca iz Banja Luke rezultatom 3:2.

Prvi su u vodstvo došli domaći preko Kuruzovića u 36. minuti, a gosti do poravnanja dolaze nakon pet minuta igre u nastavku golom Kovčića koji je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu ponovo Borac dolazi do prednosti u 74. minuti preko Eskića. Tri minute kasnije Sloboda je ponovo izjednačila a strijelac je bio Ibrahim Kadrić. Pobjedu Slobodi donio je Omerović u 85. minuti.