Stara dama razočarala
Amaterski potez Jonathana Davida skupo koštao Juventus
Juventus je u 18. kolu Serie A doživio neugodno iznenađenje na svom terenu. Pred svojim navijačima, Stara dama je samo remizirala s Lecceom 1:1 i pokazala da i dalje traži pravu formu nakon pauze.
Domaći su od prve minute dominirali posjedom i terenskom inicijativom, ali su gosti pokazali visok nivo discipline i čekali svoju šansu. Lecce je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iznenadio torinsku publiku.
Strijelac prvog gola bio je Lameck Banda, koji je pogodio mrežu domaćina. Lecce je tako poveo 1:0 i natjerao Juventus da u nastavku pokaže karakter.
I upravo to je Stara dama i učinila. Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Weston McKennie je iskoristio priliku i izjednačio rezultat za 1:1. Njegov gol donekle je smirio strasti u Torinu, ali bod je bio jedino što su domaći uspjeli osvojiti.
Najbolju šansu za Juventus da dođe do pobjede imao je Jonathan David, ali je golman Leccea odbranio penal u 66. minuti. Zaista očajno izvođenje napadača Stare dame, jedan od najgorih penala ove sezone.
🚨 JONATHAN DAVID MISSES THE PENALTY KICK FOR JUVENTUS! ❌ https://t.co/HBnSUSbrJr
— FÚTBOL HUB (@futbol_hubX) January 3, 2026
Juve je krenuo na sve ili ništa, nadajući se da će doći do 2:1. Dobar pokušaj Kostića u 74. minuti, ali je lopta otišla malo pored gola gostiju. U nadoknadi Yildiz pogađa stativu i toje bilo to.
Konačni rezultat 1:1 ostavlja pitanje može li Stara dama uhvatiti pravi ritam u nastavku sezone ili će ovakvi bodovni gubici biti česta pojava? Na to pitanje odgovor će dati naredni mečevi u januaru.
Juventus je ovim bodom stigao do 33, koliko ima i četvrtoplasirana Roma, a koja večeras gostuje Atalanti u derbiju kola.
Lecce sa 17 bodova zauzima peto mjesto otpozadi, te joj je ovo veliki uspjeh pred nastavak grčevite borbe za ostanak u eliti.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.