Debakl Juventusa u Torinu: Milan ih je deklasirao!
Foto - EPA

Velika pobjeda Rossonera

Milan je u 35. kolu italijanske serije A u Torinu deklasirao Juventus rezultatom 3:0.

Bitka za Ligu prvaka donijela je debakl Stare dame i još jedno razočarenje za sve navijače ovog kluba.

Juventus je nešto ofanzivnije krenuo u utakmicu, ali nije torinski klub uspio napraviti pravu šansu.

Bilo je tu nekoliko opasnih situacija ispred Donnarumme, no napadački učinak je izostao.

Milan je sa druge strane imao nekoliko opasnih udaraca. Szczesny je skidao udarce Diaza i Thea Hernandeza, ali u nadoknadi prvog dijela nije mogao ništa napraviti.

Nakon jednog prekida lopta dolazi do Brahima Diaza. On zaista sjajno reaguje i zatim postiže spektakularan gol za prednost Rossonera od 0:1.

Juventus drugo poluvrijeme otvorio dobrom šansom za Bentancura. Donnarumma to odlično brani i spašava svoj tim.

Milan u 58. minuti propušta veliku šansu da dođe do drugog gola. Chiellini rukom blokira udarac Diaza, a Paolo Valeri pokazuje na bijelu tačku. Penal je izveo Kessie, ali Szczesny to brani.

Stara dama je izgledala nemoćno na terenu. Milan je imao sve pod kontrolom, a zatim gosti ostaju bez Zlatana Ibrahimovića koji je zbog povrede napustio teren u 66. minuti meča.

Umjesto njega ušao je Ante Rebić da bi hrvatski fudbaler u 78. minuti spektakularnim golom donio velikih 0:2 za Rossonere.

Potpuni debakl uslijedio jeu 82. minuti susreta. Calhanoglu je ubacio,a Fikayo Tomori zabija gol za velikih 0:3.

To je na kraju bio i konačan rezultat meča i Milan je došao do velika tri boda u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Juventus je tek peti u Seriji A i pod velikim upitnikom je plasman ovog kluba u najelitnije evropsko takmičenje.

Rade Krunić je odigrao posljednjih 20 minuta ovog susreta.