Juventus pobjedom najavio 12. kolo
Aleks ponovo briljirao...

"Stara Dama" lako protiv Genoe

U prvoj utakmici 12. kola Serije A, Juventus je zasluženo pobijedio Genou rezultatom 4:1 i tako bar na kratko zasjeo na drugo mjesto ljestvice.

Dobru partiju "Stare Dame" najavio je Grygera golom u 6. minuti, Del Piero mu je odlično spustio loptu, a češki reprezentativac sa desne strane pogodio suprotni ugao Rubinha na golu Genoe.

Na novi pogodak čekalo se 20 minuta, a onda je Amauri odigrao za Grygeru koji odlično ubacuje sa desne strane, najviši u šesnestercu gostiju bio je Amauri i glavom pogađa mrežu gostiju.

Pet minuta prije kraja Ranieri iz igre vadi Amaurija, a priliku daje još jednom napadaču, Vicenzu Iaquinti. Ovom nije trebalo puno vremena i odmah je pogodio za već sigurnih i nedostižnih 3:0. Del Piero je ubacio loptu za Iaquintu, a ovaj izlazi sam ispred Rubinha, te lagano pogađa desni donji ugao.

Juventus je izgledao premoćno u tim trenutcima, čini se da su se "crno-bijeli" vratili u pravu formu. Naš bivši reprezentativac Hasan Salihamidžić nije bio ni na klupi za večerašnju utakmicu zbog ozljede.

Diego Milito je pogodio sa bijele tačke za utjehu gostiju, ali na kraju Sokratis pogađa vlastitu mrežu i utakmica završava rezultatom 4:1.

Juventus je sada na 2. mjestu sa istim brojem bodova kao i Inter, a Genoa na 7. mjestu, s tim da ostali klubovi svoje utakmice igraju preko vikenda.

Juventus: Manninger, Molinaro, Chiellini, Legrottaglie, Grygera, Tiago, Nedved, Del Piero, Sissoko, Marchionni, Amauri.

Genoa: Rubinho, Ferrari, Biava,  Criscito, Rossi, Jurić, Motta, Potenza, Palladino, Gasbarroni, Milito.

Juventus - Genoa 4:1