Kadeti Sarajeva savladali Travnik i zasjeli  na prvo mjesto

Pobjeda Sarajeva

Kadeti Sarajeva savladali Travnik i zasjeli na prvo mjesto

Samir Mlaćo

Kadeti FK Sarajevo danas su u Novom Travniku bez većih problema savladali vršnjake iz Travnika rezultatom 3:0 (3:0) u okviru 17. kola Premijer omladinske lige naše zemlje.

Bordo nade pokazale su mnogo više po očajnom terenu za ugru,  a već u petoj minut nakon kornera najbolji strijelac Premijer lige Nedim Hadžić matira Isića za vodstvo svog tima.

Osam minuta kasnije Sanin Klarić lijepo pogađa za 2:0, a nešto kasnije isti igrač ponovo matira domaćeg golmana za 3:0.

Veziri su u prvom poluvremenu imali jednu sjajnu priliku, ali mreža bordo tima se nije zatresla. U drugom poluvremenu najviše se igralo na sredini terena, a nade Sarajeva diktirale su tempo. I pored par lijepih prilika rezultat se nije mjenjao i ostalo je 3:0.

Ovom pobjedom kadeti Sarajeva preskočili su Željezničar i zauzeli prvu poziciju sa 44 boda, dok rivali sa Grbavice imaju 42 boda.

NK Travnik : FK Sarajevo 0:3 (0:3)

Gradski stadion u Novom Travniku. Gledalaca:50.

Glavni sudija: Jovo Karić (Trebinje). Pomoćnici: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) i Stefan Tešanović (Sarajevo). Delegat: Franjo Grganović (Travnik)

Strijelci: 0:1 Hadžić, 0:2 Klarić, 0:3 Klarić.

NK Travnik: Anel Isić, Muhamed Arnaut, Šačir Baltić, Ajdin Hopić, Jasmin Alibegović, Enis Lepir, Berin Čatić, Ramo Dautović, Hasan Sefer, Ahmed Hodžić, Šekib Vrebac. Trener: Ilija Babić.

FK Sarajevo: Omar Musemić, Miladin Pijunović, Rijad Sadiku, Amar Ragipović, Nedim Hadžić, Đani Salčin,  Ergin Mehuljić, Benjamin Kreštalica, Kerim Tutundžić, Sanin Klarić, Ahmed Buljubašić. Trener: Dženan  Uščuplić.