Željo u finišu do tri boda, Klarić za pobjedu Sarajeva

Kadetska Premijer liga, 12. kolo

Kadeti Sarajeva savladali su kao gosti Velež s 1:0 u susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Vodeći sastav kadetskog prvenstva do pobjede je stigao u 53. minuti susreta. Jedini gol na meču postigao je Sanin Klarić.

Bordo tim je vodeći nakon 12 kola sa šest bodova više od Željezničara i Olimpica.

Željezničar je na Grbavici savladao Zrinjski s 2:0.

Plavi kadeti su do trijumfa nad Plemićima stigli pogocima u finišu meča. Prvo je Mehuljić u 72. minuti susreta pogodio za 1:0, da bi Karišik u drugoj minuti nadoknade postavio konačnih 2:0.

Olimpic je remizirao protiv Širokog (1:1).

Pogotkom Mašića u 45. minuti gosti su poveli, ali je Nikšić samo sedam minuta kasnije došao do poravnanja i jednog boda.

Sloboda je održala korak za sarajevskim timovima. U Tuzli je poražena Drina iz Zvornika s 3:1 uz dva gola Dine Hodžića, te Kovčića. Gol za goste postigao je Bajić.