Kadrić i Sabljica odveli Sarajevo do trijumfa nad Travnikom

Premijer omladinska liga BiH za juniore

Danas je u Butmiru odigran meč 9. kola Premijer omladinske lige za juniore između juniorskih selekcija FK Sarajevo i FK Travnik. Bordo tim je bio bolji i slavio pobjedu rezultatom 2:0.

Domaći su bili bolji u prvom dijelu, imali više šansi, ali je jedno dobru priliku propustio i Travnik.

Taman kada se mislilo da će se na odmor otići rezultatom 0:0, Ermin Kadrić je u 45. minuti doveo juniore Sarajeva u vodstvo.

Postavio je tada Kadrić rezultat prvog dijela, da bi domaći ofanzivno ušli u nastavak. To im se isplatilo u 50. minuti kada je Amar Sabljica pogodio za 2:0.

Do kraja je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali se ispostavilo da je Sabljica u 50. minuti postavio konačni rezultat utakmice.