Kane iskoristio veliku grešku Johnstona i donio Tottenhamu tri boda

Gol postignut u 88. minuti

E. Oštraković

Tottenham je dosta teže od očekivanog ostvario pobjedu na gostovanju kod WBA.

U sjajnoj utakmici, prepunoj prilika, gosti su imali više sreće u završnici utakmice, te su ostvarili minimalnu pobjedu.

U prvom poluvremenu, uprkos vleikom broju šansi na obje strane, nije viđen niti jedan gol, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom dijelu Tottenham je, kako je vrijeme prolazilo, pojačavao svoj pritisak, a sve to je iskorišteno u 88. minuti.

Tada je veliku grešku napravio golman WBA, Johnstone, a sve to je iskoristio Harry Kane, te je pogodio za pobjedu svoje ekipe.

Do kraja utakmice WBA nije uspio napraviti ozbiljniju priliku, te su gosti na kraju ostvarili jako važnu pobjedu.

Adoii97
Murinjo bi se potpisao za ovakve utakmice, i veliki je favorit za osvajanje lige