Karić: Od prvog kola naredne sezone idemo na Premijer ligu

Sloboda nije ostvarila cilj

Karić: Od prvog kola naredne sezone idemo na Premijer ligu

Sloboda u prvoj prvoligaškoj sezoni nije uspjela ostvariti ambicije zacrtane prošlog ljeta.

Naime, predsjednik Skupštine Mirsad Muharemagić i tadašnji predsjednik UO Mersed Kovačević, obećali su ekspresni povratak Tuzlaka u Premijer ligu BiH i za dvije godine igranje evropskih utakmica.

Obećanja su, očito, bila bez pokrića, a iza Slobode je još jedna sezona za zaborav. Kako si sijali tokom 28. kola prvoligaškog takmičenja na kraju su i dobro požnjeli, jer je klub u januaru 2013. godine faktički bio klinički mrtav.

Može li od ovog gore? Mnogi kažu da može i gore i bolje, ali u Slobodi su optimistični pred narednu sezonu.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

“Imali smo mlad tim koji se u proljetnoj polusezoni u dva navrata upustio u borbu za prvo mjesto. Nažalost nismo uspjeli. No, od prvog kola naredne sezone idemo na Premijer ligu BiH”, rekao je nakon subotnje utakmice sa Krajinom trener Smajil Karić.

S kojim snagama? Spekulise se o novom šefu stručnog štaba, o transformacijama u Upravnom odboru i korekcijama u igračkom pogonu. U danima između dvije sezone Slobodi je najpotrebnije jedinstvo i novac. Bez te sinergije nemoguće je očekivati da će Sloboda biti glavni kandidat za povratak u elitu.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sloboda Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.