Današnje utakmice u Češkoj obilježio je sjajni Amar Memić

Karvina je upisala visoku pobjedu

Samir Mlaćo

Mladi bh. nogometaš Amar Memić (22) danas je pružio sjajnu partiju u dresu svoje Karvine u pobjedi nad Liberecom 5:2.

Radilo se o meču Fortuna liga Češke i to 10. kola, a domaćini su na kraju mogli biti prezadovoljni.

Poveli su pogotkom Ivana u 11. minuti, da bi sam tri minute kasnije izjednačio Mikula.

Tu nije bio kraj golijadi, s obzirom da je Karvina pred kraj prvog dijela stigla do dva pogotka. Najprije je pgoodio Budinsky na asistenciju Memića, a zatim Akinyemi za 3:1.

Trupta u 47. minuti vraća meč u neizvjesnost, ali sve je bilo riješeno kada je upravo Memić u 70. minuti pogodio glavom.

GÓÓL | 70. min. | 4:2✅ Hosté na začátku druhé půle snížili, ovšem Amar Memić nám svým prvním gólem v této sezóně, a ještě k tomu hlavou, vrátil dvougólový náskok💚

Posted by MFK Karviná on Saturday, September 30, 2023

Sjajno se Mamić snašao nakon ubačaja sa strane i golman gostiju nije imao šanse.

Posao je završio Traore u 83. minuti te postavio konačnih 5:2.

Memić je dobio brojne pohvale i jasno je da bi ovaj mladić mogao predstavljati budućnost naše A reprezentacije. U pet navrata nosio je dres mlade reprezentacije naše zemlje i postigao jedan pogodak.

Ove sezone dobija sjajnu minutažu, a danas je upisao prvi pogodak te ima dvije asistencije. Treba dodati da je nakon današnje partije i dobio najveću ocjenu na meču.

U Karvinu je stigao iz NK Bravo, a ponikao je u FK Radnik Hadžići.

Danas je u Češkoj nastupao i Selmir Pidro, nekadašnji lijevi bek Sarajeva, Bosne Visoko, bugojanske Iskre...

Potražite više informacija na temu 1. Liga:

Pidro je nedavno stigao u Zlin na posudbu iz SAD-a i danas je upisao 45 minuta.

Njegov tim je remizirao sa ekipom Češke Budejovice 1:1, te će voditi grčevitu borbu za opstanak.