Keržakov presudio Portugalcima

Grupa F, treće kolo

Reprezentacije Rusije i Portugala odigrale su danas svoj susret u sklopu trećeg kola kvalifkacija za Svjetsko prvenstvo.

Na stadionu Lužnjiki se mogla vidjet jako lijepa fudbalska predstava u kojoj su na kraju bolji bili domaćini.

Rusija je povela već u šestoj minuti susreta, a strijelac za 1:0 bio je Keržakov koji je nakon sjajnog proigravanja Širokova izašao sam pred golmana gostiju te je pogodio.

Sa minimalnom prednošću domaćina se otišlo na odmor, a u nastavku susreta nastavila se dobra igra na obje strane.

Portugal je pokušavao da se spasi poraza te je prijetio najviše preko Cristiana Ronalda i Nanija, ali promjene rezultata do kraja susreta nije bilo.