Senzacija u Njemačkoj: Kiel izbacio Bayern iz DFB Kupa!

DFB Pokal

Minhenski Bayern ispao je iz DFB Kupa nakon što je večeras nakon penala poražen od Holstein Kiela rezultatom 6:5 (2:2).

Foto - EPA

Bavarci su dobro ušli u meč. Zabili su već u 14. minuti preko Gnabryja i došli su do vodstva od 0:1. Gnabry je bio u ofsajdu, ali VAR-a u večerašnjem meču nije bilo.

Nije se Kiel predavao protiv velikana i u 37. minuti su šokirali Bayern. Dehm je dugom loptom izbacio odbranu Bayerna, a Bartels je pogodio za 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Bayern je ponovo poveo. Igrala se 48. minuta kada je Leroy Sane zabio fenomenalan gol iz slobodnog udarca za prednost od 2:1.

Ovaj rezultat se nije mijenjao sve do pete minute nadoknade. Veliku grešku odbrane Bayerna koja je zaboravila na njega koristi Wahl, zabija za 2:2 i odvodi meč u produžetak.

Nije Bayern uspio da slomi Kiel u dodatnih 30 minuta meča. Imali su brojne prilike, nisu zabili i putnik u narednu rundu je odlučen penalima.

Dosta sigurni su bili u izvođači penala u prvih pet serija. Zarim Roca promašuje kod Bayerna, odbranio mu je golman, Kiel zabija preko Bartelsa, pobjeđuje i pravi veliku senzaciju.