Kikanović ponovo sjajan, ali Alba doživjela potop

Eurocup

Ekipa Albe iz Berlina je porazom završila svoj nastup u ovoj sezoni Eurocupa. Večeras je njemački tim na svom terenu poražen od Valencije s ubjedljivih 99:73.

Alba se držala samo u prvoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 23:21 za Valenciju, koja je u preostale tri četvrtine potopila svog rivala i stigla do šeste pobjede iz isto toliko utakmica u grupi H.

Iz ove grupe dalje idu Valencia i Unicaja, dok su se Alba i Cedevita oprostili od takmičenja.

Elmedin Kikanović je ponovo bio jedna od svijetlih tačaka Albe. Za 23 minute na terenu postigao je 18 poena, uz šut iz igre 7/12.