Ko bi očekivao ovakav ishod ukrajinskog derbija?

Dynamo - Šahtar 3:4

U ukrajinskom derbiju Šahtar je, kao gost, savladao kijevski Dinamo sa 4:3.

U nevjerovatnoj utakmici viđeno je sedam golova, dva autogola, dva crvena kartona i brojni žuti kartoni.

Moraes je u prvoj minuti doveo Dinamo u vodstvo ali već u trećoj minuti autogol Khacheridija za 1:1. U 30. minuti Rybalka pogađa i Kijevljani opet vode.

U nastavku Fred i Ferreyra pogađaju za goste, pa je tim iz Donjecka u 58. minuti vodio 3:2.

U završnici još dva gola. Prvo autogol Khacheridija, njegov drugi na utakmici, da bi Besedin u 92. postavio konačnih 3:4. Kod domaćih Moraes i Rybalka su dobili crvene kartone.

Šahtar je lider sa 50 bodova, Dynamo je drugi sa 37 bodova.