Preokret Herthe u derbiju Berlina, Piatek ponovo zabija
Foto - EPA

Dva gola poljskog napadača

Hertha je u 10. kolu Bundeslige savladala gradskog rivala Union Berlin rezultatom 2:1.

Union je bolje ušao u ovaj meč i pogotkom Awoniyja u 20. minuti dolazi do vodstva od 0:1, ali samo tri minute ostaju sa igračem manje.

Andrich je zbog brutalnog starta nad Torunargihom isključen i gosti su ostatak meča igrali sa 10 igrača.

To je Hertha iskoristila i u drugom poluvremenu je došla do preokreta i trijumfa nad velikim rivalom.

Pekarik je u 51. minuti izjednačio na 1:1, a zatim je na scenu stupio Krzysztof Piatek koji je na poluvremenu ušao sa klupe za rezervne igrače.

Zabio je Poljak u 74. i 77. minuti za preokret i pobjedu Herte u velikom derbiju Berlina. Piateku je sada na cifri od tri pogotka.