Gazibegović sa Sturmom izborio plasman u finale Kupa Austrije

Eliminisali LASK

H. Zilić

Mogla bi ovo biti veoma uspješna sezona za bh. reprezentativce na klupskom nivou kada su u pitanju trofeji. U borbu za trofej ušao je i Jusuf Gazibegović (23).

Njegov Sturm je u polufinalu Kupa Austrije savladao LASK iz Linza sa 1:0 i izborio plasman u finale.

Gledali smo veoma borbenu utakmicu s obje strane. Oba tima su imala svoje prilike, posebno u prvom poluvremenu.

Sturm je najbolje šanse imao preko Eemeghe i Horvata, kod gostiju prijetio je Nakamura.

U drugom poluvremenu LASK je igrao malo otvorenije, prvi prijete preko Žulja, ostalo je 0:0.

Nakon toga blagu prednost u igri preuzima Sturm što je i stiglo na naplatu.

U 68. minuti Schnegg je uposlio Horvata koji pogađa za 1:0 i veliko slavlje na stadionu u Grazu.

Mogao je LASK do gola u finišu susreta i eventualnih produžetaka, međutim Okonkwo je spasio domaće.

Do kraja je ostalo 1:0 i Sturm ide u finale Kupa Austrije.

U pobjedničkom timu naš Jusuf Gazibegović odigrao je cijeli meč na poziciji lijevog beka i učestvovao je u nekoliko odbrih akcija Sturma.

Sturm će u finalu igrati protiv bečkog Rapida koji je sinoć u polufinalu bio bolji od Rieda sa 2:1.

Sjajno finale u najavi u to nema sumnje, a na rasporedu je 30. aprila.