Kup HNK/Ž: Odigrana tri duela osmine finale, strijelci bili raspoloženi

Jedan duel na rasporedu u srijedu

H. Zilić

Odigrana su tri duela osmine finala Kupa HNK/Ž.

Brotnjo je sa 1:0 savladao Kruševo, a gol odluke postigao je Ferenc u 60. minuti meča.

Čapljina je u gostima bila bolja od Međugorja sa ubjedljivih 1:4. Golove za Čapljince psotigli su Menalo u 11., Pervan u 47., Cvjetičanin u 53. i Stanić u 81. minuti. Za Međugorje pogodak je postigao Sušac u 29. minuti meča.

Klis je u komijskom derbiju bio bolji od Turbine sa 3:0. Za tim iz Buturović Polja pogađali su Jahić u 66., Kudra u 69. i Hero u 77. minuti meča.

U ovoj rundi svoj duel odigrat će Neum i HNK Stolac, a taj susret na rasporedu je u srijedu 27. jula.

U četvrtfinalu već imamo dva para, a snage će odmjeriti Višići - Neretva Čeljevo, drugi par je Bjelopoljac - Rama.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Preostala dva duela četvrtine finala kupa HNK/Ž dobit ćemo po završetku svih mečeva osmine finala.

Pobjednik Kupa HNK/Ž izborit će plasman u Kup FBiH, gdje će imati priliku da se plasira i u Kup Bosne i Hercegovine.