Lagana pobjeda Chelseaja

Plavci bez problema do pobjede

Teme:

Fudbaleri Chelseaja pobjedom su otvorili novu sezonu u Ligi prvaka. Plavci su na Stamford Bridgeu savladali Maccabi iz Tel Aviva s 4:0.

Nije dobro počelo po Chelsea. Imali su priliku postići gol iz penala nakon šest minuta igre, ali je Eden Hazard poslao loptu preko gola.

Ipak, u 15. minuti su Plavci poveli. Pogodio je Willian iz slobodnjaka za prednost od 1:0.

U finišu prvog dijela novi penal za domaće. Ovog puta je loptu namjestio Oscar, te je bio precizan za prednost od 2:0.

Novi gol u mreži tima iz Tel Aviva viđen je u 59. minuti. Za prednost od 3:0 pobrinuo se Diego Costa.

Do kraja je Chelsea preko Fabregasa došao do 4:0, te je postavio konačan rezultat ovog susreta. Asmir Begović nije imao mnogo posla na golu domaćeg tima.

U drugom susretu ove grupe Dynamo Kiev i Porto su odigrali meč bez pobjednika (2:2).

Grupa G, 1. kolo:

Chelsea - Maccabi Tel Aviv 4:0 (Willian 15', Oscar 45+4'p, Costa 59', Fabregas 78')
Dynamo Kiev - Porto 2:2 (Gusev 20', Bulayski 89' / Aboubakar 23', 81')

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: