Legia slavila, Vranješu 79 minuta

Poljska Ekstraklasa

Legia je u 21. kolu poljske Ekstraklase gostovala kod Korone, te je na kraju ostvarila pobjedu rezultatom 3:1.

Legia je očekivano došla do 11. pobjede te se vodećem Piastu, koji ima utakmicu manje, primakla na tri boda.

Gosti iz Varšave nisu dobro počeli, Korona je preko Sierpine u 42. povela s 1:0, ali je Guilherme u završnici prvog dijela izjednačio na 1:1.

U nastavku su Kucharczyk i Nikolić na dvije asistencije Guilhermea donijeli Legiji preokret i važnu pobjedu, a za goste je igrao i naš reprezentativac Stojan Vranješ.

Vranješ je standardan u timu Legije, danas je odigrao dobru partiju za 79 minuta koliko je proveo na terenu i pokazuje da nije slučajno na spisku bh. selektora Mehmeda Baždarevića.