Trijumf Leicestera na St. James Parku
Foto - EPA

Lisicama tri boda

Fudbaleri Leicestera pobijedili su kao gosti na St. James Parku ekipu Newcastlea sa 2:1.

Tim Brendana Rodgersa je nakon dva uzastopna remija konačno stigao do pobjede, a sve pogotke u ovom meču vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Leicester je poveo u 55. minuti. Za 0:1 zabio je Maddison, da bi zatim Tielemans u 72. minuti povećao prednost na 0:2.

Uspio je Newcastle meč uvest u neizvjesnu završnicu. Andy Carroll je ušao i zabio gol u 82. minuti za 1:2, ali do kraja Svrake nisu mogle do jednog boda.

Ostao je 1:2 i ovom pobjedom Leicester je usamljen na trećem mjestu Premiershipa sa 32 boda.