Leicester silno otvorio Ligu prvaka

Grupa G, 1. kolo

Engleski prvak Leicester silovito je otvorio nastup u Ligi prvaka. Lisice su gostovale u Belgiji kod Club Bruggea, te su slavili pobjedu od 3:0.

Već nakon pola sata igre bilo je jasno kako domaći ne mogu igrati s Leicesterom. Golovima Marca Albrightona i Riyada Mahreza tim Claudija Ranierija je vodio s 2:0, a pobjedu je Alžirac potvrdio s penala u 61. minuti za konačnih 3:0.

U drugom meču ove grupe Porto je ugostio Kopenhagen, a na kraju pobjednika nije bilo (1:1).

Otavio je pogodio za vodstvo domaćih u 13. minuti, ali je Cornelius u 52. minuti pogodio za 1:1.

Danski tim je meč završio s 10 igrača, ali je Porto nije mogao do pobjede iako u imali čovjeka više na terenu.