FK Igman Ilidža od naredne sezone u trećem rangu bh. fudbala

Nije mogao bolji poklon za 100. rođendan kluba

H. Zilić

Fudbalska nedjelja na bh. terenima počela je finalnom utakmicom play-offa za prvaka lgie Kantona Sarajeva. Finalni meč u Ilijašu odigrali su Mladost Župča i Igman Ilidža, a Igman je slavio rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo spektakularan fudbal. Igralo se dosta čvrsto i borbeno s obje strane.

Slična igra u nastavku, izdvajamo dvije prilike pred oba gola, ali nije bilo previše opasnosti po golmane.

Kada se činilo da će penali odlučivati novog člana Druge lige FBiH-centar, veliko slavlje za Igman u finišu utakmice.

U 86. minuti Benjamin Demirović pogađa za 0:1 i veliko slavlje igrača i stručnog štaba tima sa Ilidže.

Pogodak Demirovića ispostavio se pobjedonosni i Igman nije mogao dobiti bolji rođendanski poklon za 100. rođendan kluba.

Od naredne sezone tim sa Ilidže igrat će u trećem rangu bh. fudbala kao prvak lige Katnona Sarajevo.

🏆ŠAMPIONE, ŠAMPIONE!🏆 Zacrtani cilj na početku takmičarske sezone 2022/2023 je ostvaren! Naši seniori su ostvarili...

Posted by FK Igman Ilidža on Sunday, May 21, 2023

Ovo znači da ćemo u Drugoj ligi FBiH naredne sezone gledati i veliki komšijski derbi između Famosa iz Hrasnice i Igmana sa Ilidže.

Potražite više informacija na temu Kantonalna liga KS - Grupa A:

Važnost utakmice bile je i razlog malo skromnije predstave u finalnom meču play-offa u Ilijašu.

Na kraju dodajmo da su Mladost i Igman zasluženo igrali finale jer su bili i najbolji tokom regularnog dijela sezone.