Bez pobjednika u komšijskom derbiju, sjajna utakmica u Pragu

Liga nacija

Haris Zilić

Odigrane su dvije zanimljive utakmice u Ligi nacija u prvom kolu Lige A.

Oba duela su odigrana u grupi A, a derbi večeri odigrali su komšijski rivali Španija i Portugal.

Duel starih rivala okončan je rezultatom 1:1. Poveli su Španci u 25. minut golom Morate, asistent je bio Sarabija, ipak Portugalci su izbjegli poraz u 82. minuti kada je Horta na dodavanje Cancela pogodio za 1:1.

U drugom meču viđen je također odličan fudbal.

Češka je u Pragu savladala Švicarsku sa 2:1.

Česi odlično otvaraju susret i poveli su sa 1:0 u 11. minuti pogotkom Kuchte.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

U finišu prvog poluvremena Švicarci se vraćaju u igru, za 1:1 pogađa Okafor, igrala se 44. minuta.

U 58. minuti Sow postiže autogol nakon ubačaj Jantka, a to se ispostavilo kao konačan rezultat ove odlične fudbalke predstave u glavnom gradu Češke, gdje je bilo još sjajnih prilika pred oba gola, ali na kraju na semaforu 2:1 za domaćine.