Topnici odradili ogroman posao, PSV "zakuhao" grupu

Liga prvaka

Haris Zilić

Odigrane su utakmice četvrtog kola Lige prvaka u grupi B gdje je Arsenal dva kola prije kraja napravio ogroman posao.

Topnici su večeras u drugom kolu bili bolji od Seville rezultatom 2:0 u derbiju grupe.

Golove za Topnike postigli su Trossard u 29. i Saka u 64. minuti susreta.

Arsenal je sada došao do devet bodova lideri su grupe, a u narendom kolu protiv Lensa na svom terenu mogu osigurati plasman u nokaut fazu i matematički.

Sevilla je fenjeraš grupe sa dva boda i u vrlo teškoj su situaciji jer do kraja nemaju kalkulacija. Moraju dobiti i PSV i Lens u naredna dva kola i nadat se da jedan od tih timova neće iznenaditi Arsenal.

U drugom meču večeras, PSV je savladao Lens sa 1:0 ostao u utrci za nokaut fazu i zakuhao cijelu grupu.

Pobjedonosni gol za Električare dao je De Jong u 12. minuti utakmice, a gosti su susret završili s igračem manje nakon isključenja Guilavoguia u drugoj minuti sudijske nadoknade.