Teško je opisati šta se večeras dešavalo u Francukoj za samo 45 minuta: Utakmica za pamćenje!

Derbi kola i nestvarna dešavanja na terenu

H. Zilić

Nije mogla bolja najava za fudbalski vikend od večerašnjeg spektakla u francuskoj Ligue 1 koji su nam ponudili Lille i Lyon.

Veliki broj šansi, sjajnih akcija, lijepih poteza i na kraju šest golova.

Knačan rezultat utakmice je bio 3:3 i možemo reći da smo vidjeli ljepoticu sezone u Francuskoj.

Prvo poluvrijeme bilo je više u domenima neke uspavanke nego derbija kola, ali zato u nastavku vatromet na terenu.

Poveo je Lille u 46. minuti pogotkom Davida, asistirao mu je Bamba. Isti igrač u 61. minuti pogađa iz penala za tada već ozbiljnih 2:0.

Lyon se brzo vraća u susret, tri minute nakon drugog gola Lillea Barcola smanjuje na 2:1.

David je igrao sjajnu utakmicu i u 79. minuti realizvao je novi penal za 3:1 i tada se činilo da Lille ide prema sigurnom trijumfu, ali tako nisu mislili Lavovi sa Gerlanda.

Kumbedi u 83. minuti proigrava iskusnog Lacazettea, napadač Lyona je bio precizan i to je bilo 3:2 za dramatičan finiš.

U 89. minuti hladan tuš za domaćine. Lacazette ponovo u centru pažnju, pogodio je za 3:3 na asistenciju Barcole koji je večeras odigrao također dobar susret.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Bilo je prilika i u sudijskoj nadoknadi, a onda drama u 96 minuti.

Dosuđen je penal za domaćine, međutim nakon pregledavanja VAR-a isti je poništen tako da je ostalo do kraja 3:3.