PSG preživio pakao

Ligue 1, 21. kolo

Haris Zilić

Odigrani su mečevi 21. vandrednog kola u francuskoj Ligue 1, gdje smo vidjeli dosta toga, a lider PSG preživio je pakao na gostovanju u Montpellieru.

Prinčevi kao da su bili začarani u prvom poluvremenu.

Sve je počelo promašajem Mbappea sa penala u 21. minuti, a nakon toga Mbappe i Ramos su teren napustili zbog povreda.

Glavobolja na glavobolju za PSG, a onda stiže i 35. minuta kada je VAR poništio pogodak Lionela Messija

Drugo poluvrijeme počinje slično. U 52. minuti VAR je poništio pogodak Hakimija,

Kada se činilo da Parižianima večeras ide sve naopako Ruiz u 55 minuti pogađa za 0:1 na asistenciju Ektikea.

Da se lakše diše pobrinuo se Messi koji u 72. minuti pogađa za 0:2.

Ipak domaćini uspjevaju zakuhati utakmicu u finišu, Nordin je pogodio za 1:2 u 89. minuti, ali to je bilo sve jer je konačnih 1:3 postavio Zaire-Emery u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Marseille našeg Seada Kolašinca savladao je Nantes u gostima, Kolašinac je bio starter, a starter je bio i Sanjin Prcić u porazu Strasbourga od Rennesa.

Toulouse je bio bolji od Troyesa, a Said Hamulić još uvijek čeka na svoj debi za Toulouse nakon transfera iz poljskog Stala.