Čekao se kraj derbija, duboka sudijska nadoknada, a onda je skočio Sead Kolašinac!

Marseille slavio u Kneževini

H. Zilić

Ligue 1 nam je u 15. kolu donijela jedan od klasika francuskog fudbala. Monaco je u Kneževini dočekao Marseille i vidjeli smo veoma lepršavu i atraktivnu utakmicu koja je završena na dramatičan način u devetoj minuti sudijske nadoknade.

Gledaoci su zaista mogli uživati u utakmici koja je opravdala ulogu derbija u pravom smislu te riječi.

Postignuto je pet golova i konačan rezultat od 2:3 bacio je u delirijum gostujuće navijače jer su njihovi ljubimci do trijumfa došli u 99. minuti susreta.

Poveli su gosti s Velodroma u 35. minuti, a mrežu Monaca pogodio je iskusni Čileanac Alexis Sanchez.

Da se na odmor ode remijem pobriuno se Ben Yedder koji je ralizovao penal u 45. minuti za 1:1.

Nastavak meča donio je zanimljiv fudbal, nastavile su ekipe da igraju otvoreno i lepršavo, redale su se prilike pred golovima, a na novi gol čekalo se do 73. minute.

Monaco je stigao do preokreta, kada je Volland na asistenciju Golovina pogodio za 2:1

Gosti su se brzo trznuli nije im preokret domaćin poremetio puno sistem igre.

Marseille je nakon gola Monaca stvorio nekoliko ozbiljnih akcija i poluprilika, a u 83. minuti stižu do poravnanja. Payet je asistirao, a Veretout pogodio za 2:2.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Do kraja meča oba tima su stvarala šanse, a kada se činilo da će derbi završiti 2:2 šok u Kneževini. Igrala se deveta minuta sudijske nadoknade kad je naš Sead Kolašinac sjajno skočio nakon prekida i pogodio mrežu Monaca za eksploziju među navijačima Marseilla.

Sead Kolašinac u igru je ušao u 83. minuti umjesto Gigota i na kraju postao junak, a gol pogledajte OVDJE.