Lille uspješno slomio Nantes

Ligue 1

Lille je u 5. kolu Ligue 1 savladao Nantes sa 2:0.

U dosta tvrdom i uzbudljivom meču Lille je do pogodaka stigao u završnicama prvog i drugog dijela.

Do vodstva su stigli u 43. minuti. Nakon lijepe akcije domaćeg tima, vlastitu mrežu pogađa Pallois za prednost od 1:0.

Nantes je pokušavao da napravi nešto u fazi napada u nastavku. Imali su opu opasnih situacija, ali nisu uspjeli da zabiju.

Imao je i domaći tim pogođenu stativu i još nekoliko dobrih situacija da završi posao u ovom meču. Ipak, to su tek uspjeli u 87. minuti kada je Burak Yilmaz izborio penal, a zatim ga je i iskoristio za konačnih 2:0.