LIVE: BiH - Armenija 4:1

KRAJ SUSRETA BiH je sasvim zasluženo ostvarila i drugu pobjedu u kvalifikacijama za SP!! Ostanite uz SportSport.ba uskoro slijedi kompletan izvještaj i izjave aktera nakon utakmice!

92. minut Petarda eksplodirala iza gola Armenije. Golmanu Berezovskom se ukazuje pomoć, ali će nastaviti susret

90. minut Tri minute sudijskog produžetka i još tri minute do nove, velike pobjede BOSNE I HERCEGOVINE!

88. minut GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Muslimović ponovo strijelac na asitenciju Vladavića. BIH VODI 4:1!!

87. minut Džeko dobro prošao po lijevoj strani, ali nije uspio ni šutirati, ni centrirati. BiH primila prilično jeftin gol, nakon evidentnog opuštanja u igri

85. minut Dobra prilika za BiH i šansa za novi gol, ali Edin Džeko se našao u ofsajdu. U narednom napadu Minsyan šutira, a lopta se od stative odbija u mrežu iza Brašnića. 3:1

81. minut Još je desetak minuta ostalo do kraja susreta i još jedne sjajne predstave bh. tima. Armenci ne mogu prići golu Brašnića i posebno raduje činjenica kako BiH igra napadački i pored vodstva od 3:0!

76. minut Karamyan zaradio žuti karton nakon grubog starta nad Vladavićem. Misimović iz slobodnog udarca ubacio u kazneni prostor gostiju, a Džeko glavom šutira preko gola

74. minut Hakobyan zamijenio Zelelyna. Malo je splasnuo tempo u igri bh. tima, što je i bilo za očekivati nakon tri gola u mreži Armenaca!

72. minut Naši igrači ne dopuštaju Armencima da razviju svoju igru, već i dalje drže loptu većinom u svom posjedu i pokušavaju probiti po boku. Džeko izbija sam pred gol gostiju, ali šutira preko gola. Španija izjednačila protiv Belgije na 1:1. Strijelac Iniesta u 36. minutu. Estonija - Turska i dalje 0:0 (55. minut u toku)

68. minut Velibor Vasilić zamijenio Spahića, koji ipak nije mogao izdržati svih 90 minuta. Strijelac prvog gola za BiH ispraćen ovacijama sa tribina.

66. minut Džeko pokušao sam realizovati kontranapad, ali nije uspio. Spahić se žali na povredu, na zagrijevanju i Vasilić.

60. minut BiH igra sjajno! I nakon trećeg gola plavo-žuti napadaju. Selektor Armenije vrši novu izmjenu, ne bi li pokušao spasiti katastrofu svoje selekcije. Od 60. minute u igri je Minasyan, umjesto Yedigaryama. Blažević na zagrijavanje poslao Pjanića. Prije Pjanića u igru je ušao Admir Vladavić, umjesto Berberovića

56. minut

Goooooooooooooooooooooooooool 3:0 za BiH! Strijelac: Zlatan Muslimović na asistenciju Misimovića!!

52. minut

Sjajan pas Misimovića za Edina Džeku, ali Berezovski istrčava i blokira šut napadača BiH. BiH i dalje ima terensku incijativu i napad

49. minut

ponovo odličan centaršut Muratovića, Muslimović zamalo kasni na tu loptu.

46. minut

Počelo drugo poluvrijeme. Zlatan Muslimović ušao umjesto Vedada Ibiševića.

41. minut

Poulsen vrši prvu izmjenu. Izašao je Melkonyan, a umjesto njega je ušao Arakelyan.

Kraj prvog poluvremena

Odličnih 45 minuta su odigrali reprezentativci BiH. Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti i navijači imaju svako pravo da budu zadovoljni igrom BiH. U ostala dva susreta grupe B u 34. minutu Estonija i Turska igraju neriješno, dok u drugom meču koji je u toku Belgija golom Soncka iz 7. minute vodi protiv Španije!!

Ostanite uz SportSport.ba da ispratimo još jednu veliku pobjedu BiH!!

39. minut Džekoooooooooooooooooooo 2:0 GOOOOOOOOOOOOOL Sjajno ubacio Muratović, a Edin Džeko glavom postiže drugi gol za BiH!!!

35. minut Nakon greške golmana Berezovskog, na odbijenu loptu natrčao Spahić i sa desetak metara je poslao u gol Armenaca za vodstvo BiH od 1:0.

33. minut

Spahić dobio žuti karton nakon starta nad Tateosianom. Slobodan udarac za Armeniju, Brašnić boksuje i otklanja opasnost.

31. minut GOOOOOOOOOOOL kapiten Emir Spahić pogađa za 1:0

26. minut

Nakon osmog kornera za BiH, kojeg je ubacio Misimović, Mravac šutirao preko gola.

24. minuta Karanyan se nakon neopreznosti bh. odbrane, našao u izglednoj prilici, ali lopta odlazi u korner, nakon kojeg BiH otklanja opasnost pred svojim golom.

21. minut

Salihović i Džeko u jednom napadu imali izglednu priliku za gol, ali nisu najbolje šutirali. Već u narednom napadu i Misimoviću lopta ne sjeda najbolje. Ne jenjavaju napadi BiH i opsada gola Armenije!!

20. minut Armenija postiže gol, ali je sudija već ranije signalizirao da su dvojica gostujućih fudbalera bila u ofsajd

17. minut

Karamyan uputio prvi šut ka golu BiH, ali Brašnić siguran. U narednom napadu, Džeko šutira preko gola..

16. minut BiH ima terensku incijativu. Napadi većinom idu preko krilo, ali za sada centaršutevi u šesnaesterac nemaju realizacije. Džeko izborio peti korner, Salihović opet ubacio ali Armenci otklanjaju opasnost.

12. minut

Već treći korner u nizu za BiH. Salihović, koji je večeras zadužen za ubacivanja sa strane, izveo je sve kornere, ali odbrana Armenije uspjela je rasčistiti...

10. minuta

Slobodan udarac sa desne strane. Salihović šutirao iskosa, ali lopta odlazi gol-aut. oVeć u narednom napadu Salihović centrirao, ali Ibišević glavom šutira pored gola.

2. minut – Vedad Ibišević imao odličnu priliku nakon centaršuta Damjanovića, lopta odlazi u korner...

1. minut - Utakmica je počela! BiH je krenula prva sa centra....

20:12 - Selektor BiH Miroslav Blažević izrazio je zadovoljstvo atmosferom na Bilinom Polju.

-Uvijek je lijepo vidjeti prepune tribine. Navijačima ćemo uzvratiti pobjedom. Rekao sam svojim igračima da ni po koju cijenu ne smijemo razočarati naše vjerne navijače, kazao je neposredno uoči početka susreta Blažević.

20:09 - Ekipe su izašle na teren Bilinog polja na zagrijavanje, uz gromoglasno navijanje sa tribina! Selektor Danske izveo je na travnjak slijedeći sastav: Berezovski, Hovsepyan, Arzumanayan, Tateosian, Mkrtchyan, Melkonyan, Voskanyan, Yedigaryam, Karamyan, Pachyan, Zelelyn..

19:50 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine ima odlično gol razliku u dosadašnja tri susreta od 8:3, ali i dva poraza i jednu pobjedu. Pobjeda nad Armenijom večeras na Bilinom polju od velike je važnosti, ukoliko BiH želi ostati u utrci za plasman na smortu najboljih svjetskih selekcija.

Trenutno se na Bilinom polju nalazi desetak hiljada bh. Navijača, ali se očekuje da će u narednih pola sata stadion Čelika biti dupke pun.

Ostanite uz SportSport.ba...

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

BiH će susret sa Armenijom početi u ovom sastavu: Brašnić, Spahić, Damjanović, Mravac, Rahimić, Muratović, Berberović, Salihović, Misimović, Džeko i Ibišević.

ad
Sjajna atmosfera na stadionu "Bilino polje" pet minuta pred početak utakmice
19:38 - Poštovani posjetioci portala SportSport.ba dobrodošli na live prenos susreta četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine između Bosne i Hercegovine i Armenije. U naredna dva i po sata pokušaćemo Vam prenijeti zbivanja sa Bilinog polja... Ostanite uz Sportsport.ba i bodrimo zajedno našu BiH do pobjede!!