Liverpool bez problema do naredne runde FA Kupa, Elliott spektakularno zabio na povratku
Foto - FA

FA Kup

Fudbaleri Liverpoola plasirali su se u osminu finala FA Kupa nakon što su danas na Anfieldu savladali Cardiff s 3:1.

Oslabljeni tim Jurgena Kloppa slomio je otpor gostiju iz Velsa u drugom poluvremenu u kojem su postignuta sva četiri pogotka.

Do vodstva Redsi dolaze u 53. minuti. Zabio je Diogo Jota za prednost od 1:0.

Drugi gol na Anfieldu viđen je u 68. minuti. Luis Diaz je ukrao loptu odbrani gostiju, a Minamino zabija za 2:0.

Osam minuta kasnije bilo je 3:0. Zabio je Harvey Elliot koji se tako na sjajan način vratio na teren poslije teške povrede.

Gosti su uspjeli da dođu do počasnog gola. Za konačnh 3:1 pobrinuo se Colwill u 80. minuti susreta.