Liverpool razbio West Ham i plasirao se u polufinale EFL kupa

Sjajna utakmica na domaćem terenu

Esmer Oštraković

Ekipa Liverpoola ostvarila je prolaz u polufinale EFL kupa i to nakon što su na svom terenu sa čak 5:1 savladali West Ham.

Bila je domaća ekipa favorit na ovom susret, ali malo ko se nadao baš ovako ubjedljivoj pobjedu Liverpoola.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol i ništa nije slutilo da će na kraju susreta biti viđeno čak šest golova.

Jedini gol u prvom dijelu utakmice postigao je Szoboszlai u 28. minuti susreta nakon asistencije Quansaha.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti Jones nakon sjajnog dodvavanja Nuneza postiže gol za 2:0.

Nakon toga zatišje do 71. minute a onda su navijači vidjeli još četiri gola na ovom susretu.

Prvo je upravo u 71. minuti Gakpo pogodio za 3:0, a šest minuta kasnije Bowen je smanjio rezultat na 3:1.

Salah je u 82. minuti postigao gol za 4:1, a dva minuta kasnije Jones svojim drugim golom postavlja konačan rezultat.

Vrijedi dodati da je dvije asistencije za posljednja dva gola Liverpoola na ovom susretu upisao Alexander-Arnold.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: