Ljubušak oduševio navijače Glasgowa i Stevena Gerrarda

Pogodio u debiju pred više od 40 hiljada navijača

Samir Mlaćo

Nikola Katić, nogometaš rođen u Ljubuškom, na najbolji mogući način debitovao je za slavni škotski Glasgow Rangers.

Katić, koji je prije samo par dana stigao na Ibrox iz Slavena Belupa upisao je pogodak u visokoj pobjedi svog tima nad četveroligašem Buryjem (6:0).

Glasgow je poveo u sedmoj minuti, a zatim je Katić lijepim pogotkom u 31. minuti povisio rezultat na 2:0.

Prizemnim udarcem najavio je sjajnu sezonu i zaradio ovacije navijača svog novog tima.

Steven Gerrard, šef struke Glasgowa, mogao je biti zadovoljan partijom 21-godišnjaka koji je u svojoj karijeri nosio i dres HNK Stolac, te NK Neretvanac.